Поиск
Рекомендуем ознакомиться
Які програми лікують комп’ютери від вірусів? На які класи їх можна поділити? Які заходи безпеки потрібно вживати, щоб уберегти комп’ютер від зараження вірусом?
ТЕМА 4. СЛУЖБОВЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ (З ГОД)
Тема. Поняття комп'ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів і троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація антивірусних програм. Робота в середовищі антивірусної програми. Правила профілактики зараження комп'ютера вірусами. Практична робота № 5 «Захист комп'ютера від вірусів».
Мета: ознайомити учнів з ознаками ураження ПК вірусами, методами захисту ПК від вірусів; ввести поняття комп'ютерного вірусу;антивірусної програми; формувати вміння працювати з антивірусними програмами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку
На початку 1989 року американський студент Моріс написав невелику програму-вірус, за допомогою якої були заражені і виведені із ладу тисячі персональних комп’ютерів, зокрема у Міністерстві оборони США. Автора вірусу засудили до 3 місяців ув’язнення і штрафу розміром у 270 тис. доларів. Як ви думаєте, з якою метою кваліфіковані програмісти створюють комп’ютерні віруси?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Сьогодні на уроці ми дізнаємося:
Що таке комп’ютерний вірус? Які види комп’ютерних вірусів ви знаєте?
За якими ознаками ознаками можна встановити, що комп’ютер заражений вірусом?
Чи одразу після зараження проявляються ці ознаки?
Чи повинні одночасно проявлятися всі ознаки зараження?
Які програми лікують комп’ютери від вірусів? На які класи їх можна поділити?
Які заходи безпеки потрібно вживати, щоб уберегти комп’ютер від зараження вірусом?
Вияснити в ході бесіди з учнями, які моменти з даних питань учням знайомі.
Робота учнів з презентацією:
Слайд 2
Слайд 1
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5 Слайд 6
Слайд 7 Слайд 8
Профілактичні заходи
З вірусами можна боротися не тільки після їхньої появи, а й шляхом виконання певних профілактичних заходів, які зменшують імовірність зараження або вірусної атаки. Що для цього потрібно робити?
Спроба учнів сформулювати головні профілактичні засоби.
Очікувані відповіді:
Перед використанням чужих носіїв інформації обов'язково перевіряйте їх на наявність вірусів. Не запускайте неперевірені файли, які отримані з мережі та електронною поштою.
Слід регулярно виконувати копіювання цінної інформації на зовнішні носії.
Завжди майте під рукою завантажувальний диск із антивірусною програмою.
Виконуйте періодичну перевірку пам'яті та всіх дисків вашого комп'ютера за допомогою свіжих версій антивірусних програм.
Вчасно оновлюйте свої антивірусні програми. Тільки за постійного відновлення версій антивірусних програм можна встигнути за «творцями» нових вірусів і бути впевненими, що ваші дані й диски не будуть уражені.
Якщо, незважаючи на вжиті заходи, ваш комп'ютер заражений вірусами, скористайтеся будь-якою антивірусною програмою.
IV. Практична робота № 5. Інструктаж з техніки безпеки
Запустіть вказану вчителем антивірусну програму.
Визначте за допомогою довідки, які операції виконує ця програма, до якого типу антивірусних програм її слід віднести.
Встановіть такі значення параметрів перевірки:
рівень перевірки — максимальний захист;
дії над ураженими об'єктами — запитувати в користувача;
не перевіряти архівні файли;
оновлення антивірусних баз здійснювати один раз на тиждень автоматично;
автоматичну перевірку виконувати один раз на тиждень, у понеділок о 9.00;
завантажувати програму під час запуску операційної системи;
увімкнути звуковий супровід дій антивірусної програми.
Виконайте антивірусну перевірку об'єктів папки Мої документи.
Проведіть перевірку дискети (диска) на наявність вірусів.
Перегляньте звіти про проведену перевірку. Продемонструйте й поясніть їх зміст учителеві.
V. Домашнє завдання
Опрацювати відповідні параграфи підручника.