Поиск

Полнотекстовый поиск:
Где искать:
везде
только в названии
только в тексте
Выводить:
описание
слова в тексте
только заголовок

Рекомендуем ознакомиться

'Документ'
На протяжении всей второй половины ХХ века чилийское общество и государство – как и большинство развивающихся стран – считали своей главной задачей по...полностью>>
'Документ'
Освоение параметра «Мотивационно-потребностная сфера учащихся» в рамках технологии «ИСУД»- дидактического ресурса личностно-ориентированного образова...полностью>>
'Документ'
Самооценка – представление человека о себе (или образ самого себя), совокупность его мнений о своем характере, внешности, своих способностях и недост...полностью>>
'Лекция'
Кстати говоря, по Исламу можно еще использовать мою обзорную лекцию, которую я читал в Медведково. У кого-то есть, наверное. У Оли есть. Ее можно пер...полностью>>

Тема Цінності людини в сучасному житті

Главная > Урок
Сохрани ссылку в одной из сетей:

Череповецька ЗОШ I – II ст.

Вчитель етики

Макаришина С.М.

6 клас. Етика.

Тема 1.Цінності людини в сучасному житті.

Урок 9. Тематичне оцінювання знань.

Мета:

  • перевірити рівень знань учнів про поняття «цінності людини в сучасному світі»;

  • узагальнити та систематизувати знання учнів;

  • розвивати в учнів потреби гуманістичної спрямованості, потребу у самовдосконаленні;

  • виховувати ставлення до власного життя та до життя інших людей як до найвищої цінності у світі.

Обладнання: підручник, фломастери, клубок ниток, плакати.

Хід уроку

  1. Підготовка класу до уроку

Учитель. Доброго дня, діти!

Кожен день дійсно може стати добрим, якщо ми його наповнимо добром. Усе залежить від нас самих, наскільки ми спроможні не відповідати злом на зло, передбачати наслідки своїх негативних вчинків, і будь – якій події бачити не тільки негативне, але й позитивне. І я сподіваюсь, що сьогоднішній день для кожного з вас стане добрим. Кожний з вас зробить щось корисне, гарне, добре, і день пройде не даремно, бо комусь ви подаруєте своє добре серце.

Вправа «Привітання».

Прошу встати, утворити коло і назвати своє ім'я

  1. Актуалізація опорних знань учнів

Діти встають в коло, у вчителя в руках клубок ниток, він обмотує кругом пальця і передає по колу учням при цьому називає на першу букву свого ім'я цінність людини.

3. Визначення теми і мети уроку

3.1 Розгадування кросворда з подальшим визначенням теми уроку

    1. Щоб перевірити і оцінити себе, пограйте в гру « Ціна питання». Для цього об'єднайтеся в групи, складіть кожен по п'ять запитань до теми. Запишіть їх на окремих аркушах, зазначивши своє прізвище на звороті. Усі аркуші із запитаннями розкладіть на столі. Кожен учасник групи вибирає чотири запитання й відповідає на них без попередньої підготовки, оцінюючи дуже вдалу відповідь 3 балами, загалом правильну відповідь – 2 балами, відповідь з неточностями – 1 балом. Кожен оцінює сам себе і всі оцінюють кожного, бали членів групи додаються. Представляючи результати роботи групи, повідомте загальну суму балів і запропонуйте класові три найкращі запитання. Кожна правильна відповідь на запитання інших груп на 12 балів. Загальну суму балів поділіть між усіма учасниками.

    1. Учитель пропонує учням утворити декілька творчих груп і знайти відповідь на запитання:

Якщо ми визначили, що життя людини – найвища цінність, то може нічого не треба робити, а тільки їсти, пити, одягатися?

Тоді виникає питання: чим ці люди відрізняються від тварин, рослин? Життя людини пов’язане з її поведінкою. Якщо життя спрямоване на добро, поведінка людини буде доброю.

1

п

р

а

Ц

ь

о

в

и

т

і

с

т

ь

с

п

р

а

в

е

д

л

и

в

І

с

т

ь

6

5

3

л

ю

д

я

Н

і

с

т

ь

4

ч

у

й

Н

і

с

т

ь

о

б

о

в

я

з

О

к

д

у

х

о

в

н

і

С

т

ь

7

л

ю

б

и

Т

и

8

с

в

І

т

9

в

е

Л

и

к

о

д

у

ш

н

і

с

т

ь

10

л

Ю

б

о

в

11

п

р

а

в

Д

а

12

м

И

л

о

с

е

р

д

я

с

а

м

о

в

д

о

с

к

о

н

а

л

е

Н

н

я

14

з

в

И

ч

а

й

  1. Людська якість, яка характеризує ставлення до роботи

  2. Правильне, неупереджене ставлення до кого-небудь або чого-небудь

  3. Щире, доброзичливе ставлення до інших

  4. Уважність і сердечне ставлення до людей

  5. Особиста відповідальність людини за розв’язання будь-якого питання

  6. Вияв внутрішнього світу людини; здатність до творення духовного світу

  7. Відчувати глибоку відданість до кого - , чого-небудь;

  8. Внутрішній … людини

  9. Якість людини, сповненої добрими, благородними почуттями

  10. найміцніше з людських почуттів

  11. Не брехня, а …

  12. Діяльне прагнення допомогти кожному хто має в цьому потребу

  13. Цілеспрямований розвиток людиною власних духовних здібностей, удосконалення свого способу життя

  14. Загальноприйнятий порядок, правила, які здавна існують в житті народу

4. Узагальнення знань

4.1 Ознайомлення та обговорення історичних подій.

Чому людське життя є найвищою цінністю в сучасному світі

За багатовікову історію людство пережило безліч потрясінь: війни, природні лиха, голод, хвороби, що супроводжувалися смертями багатьох людей. ()особливо жорстоким було минуле 20 століття. Лише одна подія - Друга світова війна (1939-1945) забрала життя понад 60 млн. осіб, більш як 90 млн. стали інвалідами. Ця моторошна цифра спонукає до роздумів: хіба можна світ, у якому гине стільки людей, уважати за добрий? Чому моральні правила, відомі тисячі років, виявилися безсилими проти різноманітних проявів зла?

Якщо добре поміркуєте, то самі зможете знайти відповіді на ці непрості запитання. Річ у тім, що мало знати правила моралі, потрібно чинити за ними й у великих справах, і в буденних дрібницях. Тож, переживши жорстокість і несправедливість, люди дедалі частіше замислюються, чи варто перекладати відповідальність за те, що коїться довкола, на інших. За останнє десятиліття в різних країнах світу моральнішими стали закони. Визнаючи людське життя за найвищу цінність, сучасній світ прагне подолати бідність, голод та хвороби, від яких потерпає ще так багато людей. Адже людське життя є тим добром, з яким й можна реалізувати якесь інше добро. Отже, першою умовою пізнання гідності кожної особи є повага до її життя.

    1. Настанова дітям.

«Все залежить від тебе».

Давним – давно жив у Китаї дуже розумний, але дуже пихатий мандарин ( знатний вельможа). Весь день його складався з примірок багатого вбрання та розмов з підданими про свій розум… Так минали дні за днями, роки за роками…Аж ось пройшов по всій країні поголос, що неподалік кордону з'явився мудрець, розумніший від усіх на світі. Дійшов той поголос і до нашого мандарина. Дуже розлютився він: хто може називати якогось там ченця найрозумнішою людиною у світі!? Але вигляду про своє обурення не подав, а запросив мудреця до себе у палац. Сам же задумав обдурити ченця: « Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю що в мене в руках – живе чи мертве. І якщо чернець скаже, що живе – я роздушу метелика, а якщо – мертве – я випущу його»… І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібралося багато люду, всім кортіло подивитись на «двобій» найрозумніших людей в світі. Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинилися, і до зали ввійшов невеликий худорлявий чоловік. Він підійшов до мандарина, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло посміхаючись, мандарин запитав:»Скажи-но мені , що я тримаю в руках-живе чи мертве?». Мудрець трохи подумав, усміхнувся і відповів:»ВСЕ В ТВОІХ РУКАХ!» Збентежений мандарин випустив метелика з рук, і той полетів на волю, радісно тріпочучи своїми яскравими крильцями.

Отже, від вас учні залежить чи будете ви відповідальними, справедливими, чесними, добрими та чуйними не лише до людини але й до навколишнього світу.



Скачать документ
