Поиск

Полнотекстовый поиск:
Где искать:
везде
только в названии
только в тексте
Выводить:
описание
слова в тексте
только заголовок

Рекомендуем ознакомиться

'Классный час'
Учитель: Мама, мамочка! Так мы называем самого родного и Любимого своего человека. Первое слово, которое произносит каждый малыш, — это слово «мама»....полностью>>
'Документ'
Фізична реабілітація посідає значне місце в суспільстві і використовується в соціальній та професійній реабілітації як лікувальний та професійний зас...полностью>>
'Программа'
1. Настоящие Правила субсидирования процентной ставки вознаграждения в рамках Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособн...полностью>>
'Документ'
Рассматривается применение генетических алгоритмов для задачи составления расписания проекта. К проектам разработки наукоемкой продукции предъявляютс...полностью>>

Уроку: «Театр як синтез мистецтв»

Главная > Урок
Сохрани ссылку в одной из сетей:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Макіївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 47

МАЙСТЕР-КЛАС

з художньої культури в 9 класі

за темою «Театр як синтез мистецтв»

Розробила

учитель музики та

художньої культури

Бережна О.М.

2011-2012 н.р.

Тема уроку: «Театр – як синтез мистецтв»

Мета: - простежити процес розвитку театрального мистецтва із найдавніших

часів;

  • розрізняти види театрів;

  • самостійно працювати з джерелами інформації;

  • виховувати інтерес до театрального мистецтва, театральний смак.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань з творчим підходом.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Учитель:

Доброго дня всім присутнім! Ми починаємо свій нетрадиційний урок з художньої культури – урок-конференцію. Дехто з учнів отримав завдання – підготувати невеличкі повідомлення. Мабуть, ви погодитесь зі мною, що сьогодні людина не може уявити себе без нового кінофільму, без модного шлягеру, без прем'єри у театрі. У мистецтві людина знаходить нові знання, можливість прожити, відчути і отримати життєвий досвід через мистецтво, та також і естетичну насолоду. І сьогодні ми продовжимо розмову про мистецтво, що створюється на очах у глядачів. Це – театральне мистецтво.

Тема нашого уроку – «Театр – як синтез мистецтв». Сьогодні на уроці ми прослідкуємо шлях театру з моменту виникнення до сучасних видів.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель:

З попереднього уроку та з власного досвіду ви вже дещо знаєте на цю тему:

1) Як ви вважаєте, що означає слово «театр»? (відповіді учнів).

2) Які у вас виникають асоціації зі словом «театр» (пишемо на дошці)

3) Що вас приваблює у театральному мистецтві? (відповіді учнів).

4) Де ж шукати витоки театру?

ІІІ. Новий матеріал для засвоєння

(сприйняття та засвоєння навчального матеріалу)

Учень:

Витоки театру ми знаходимо у стародавніх обрядових дійствах людей. В єдине ціле поєднувалися ритмічні рухи, спів, специфічні костюми.

  1. Театральне мистецтво України

Учитель:

Елементи театрального мистецтва України беруть початок з глибокої давнини, коли вони проявлялися в народних іграх, танцях, піснях та обрядах.

Учень:

У цих святкових обрядах застосовувалися рядження, тобто маскування і переодягання, з метою втілення в яку-небудь істоту. Це досягалося за допомогою костюмів, гриму, жестів, слова.

Учень:

Найпоширенішою формою рядження було ходіння з «козою» в супроводі співу та виконання окремих магічних дій

(обряд «Козу водили»)

  1. Давньогрецький театр

Учитель:

Вважається, що професійний театр виник у Стародавній Греції.

Учень:

Грецькі будівлі театру називалися «театрон» - це місце для глядачів. Театри були великі, розташовувалися на відкритому повітрі. Центральним місцем у театрі була «орхестра» - це великі круглі або прямокутні площадки внизу самої споруди, які використовувалися для можливих дій.

Учень:

Театральні вистави були всенародним святом. У трагедіях Есхіла, Софокла створювалися образи легендарних героїв, богів. Жіночі ролі виконували чоловіки, обличчя яких було закрите маскою, яка відповідала характеру персонажа.

(показ слайдів)

  1. Театр Середньовіччя

Учитель:

Ми не можемо з вами не зупинитись на театрі Середньовіччя.

Учень:

Театр Середньовіччя виник у Х-ХІ століттях. Однією з форм театрального мистецтва середньовіччя стала церковна драма – виокремлюється ритуал читання уривків з легенд про життя Христа.

Учень:

Яскравим висловленням розквіту середньовічної культури виявилась містерія. Містеріальна драматургія поділяється на три цикли:

  1. «старозаповітний» - маючи у своєму змісті цикли біблійних сюжетів;

  2. «новозаповітний» - розповідає історію народження і воскресіння Христа;

  3. «апостольський» - в якому сюжети п'єс були запозичені з «життя святих».

(уривок з біблійного сюжету)

  1. Театр епохи Відродження

Учитель:

Рухаємося далі. Прийшло XIV століття. Зараз ми познайомимося з культурою Ренесансу. Це нове мистецтво – в центрі якого людина, її земне призначення.

Учень:

Культура Відродження відродила традиції античного театру, поєднавши їх з національними традиціями. Театральне мистецтво набуває ознак професійного – виникають постійні авторські товариства.

На рубежі 16 – 17 століть як окремий вид театру виокремлюється опера, як театральний жанр.

(показ слайдів).

  1. Театр Далекого Сходу: театр «Кабукі»

Учитель:

Якщо зупинитися на театрах Далекого Сходу, то там заняття театром завжди були шановною і поважною справою. Цей театр був адресований спокушеному глядачеві, здатному розуміти складний символічний код жестикуляції, міміки, пластики.

Учень:

Одним із видів традиційного театру Японії – є «Кабукі» – це означає пісня, танець, майстерність. Жанр «Кабукі» утворився в 17 столітті на основі народних пісень і танців.

Учень:

Важливими особливостями «Кабукі» є мова поз (міе) за допомогою якого актор виводить свого персонажа та грим (кесьо), який робить персонажа легко впізнаним.

Учитель:

У сучасній Японії «Кабукі» лишається доволі популярним жанром серед усіх японських драматичних жанрів.

(показ слайдів)

  1. Види театрів

Про театр можна говорити багато і сьогодні ми зупинились лише на деяких театральних жанрах. Зараз ми побачимо різновиди сучасних театрів.

(Презентація)

ІV. Підведення підсумків

Учитель:

Ви переглянули фрагменти різних видів театру. Спробуйте самостійно визначити їх художньо-зображувальні елементи.

(відповіді учнів)

Синтез яких мистецтв можна прослідкувати у театральному мистецтві?

(музичне мистецтво, образотворче.)

V. Домашнє завдання

Створити образ – маску, намалювати її та написати невеликий етюд для вашої маски.

Рольова гра: інсценування байки Л.Глібова «Щука».

Мені здається, що ви сьогодні на уроці пізнали багато цікавого про театр, спробували себе у ролі акторів, і я сподіваюсь, що хтось з вас стане видатним актором.



Скачать документ
